logo

Naturalne suplementy diety

W tym artykule skupimy się na naturalnych suplementach diety, które nie tylko wspomogą proces odchudzania, ale także uzupełnią wszelkie niedobory witamin i mikroelementów.
Co zrobić aby schudnąć i się przy tym dobrze czuć ze sobą i swoim ciałem? Najważniejsze okazują się właściwe nawyki żywieniowe, ćwiczenia fizyczne i przede wszystkim – samokontrola i chęci. Choćbyśmy byli na najlepszej diecie, wylewali litry potu na siłowni, przy braku własnych chęci nasza waga nie obniży się nawet o gram.
Istnieją jednak naturalne suplementy diety z opracowanym naukowo składem, które przyspieszają proces odchudzania, poprawiając jednocześnie ogólny stan zdrowia.

Przebywanie na diecie ketogenicznej to nie tylko i wyłącznie jedzenie odpowiednich posiłków. Ketoza jest oczywiście bardzo ważna, jednak nie należy myśleć tylko o niej i w niej upatrywać głównego celu. Głównym celem jest przecież schudnięcie!
Gdy chcemy mieć wymarzoną sylwetkę musimy upewnić się że wszystkie mikroskładniki odżywcze, które na co dzień dostarczamy do naszego organizmu są na właściwym poziomie, czy nie ma niedoborów. I to nie tylko w stanie obecnym – także w dalekosiężnym kontekście dni, tygodni, które są przed nami.

W obecnych czasach rynek suplementów diety obfituje w różnego rodzaju specyfiki, które reklamowane są jako jedyny i słuszny lek przy diecie X, a ich stosowanie nie tylko poprawi naszą sylwetkę, ale także sprawi że będziemy piękni, szczęśliwi i? wcale nie bogaci 😉

Nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania bez zakłóceń potrzebuje wielu witamin i minerałów i w sytuacji idealnej, wszystkie one trafiają naturalnie poprzez pobierany pokarm.
Dostępne na rynku produkty spożywcze są coraz gorszej jakości i mają coraz mniejszą gęstość składników odżywczych, co oznacza, że jeśli chcemy dostarczyć swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych mikroelementów, powinniśmy wzbogacić swoją codzienną dietę o dobrej jakości suplementy diety.
Jednak suplementy jak nazwa wskazuje działają wspierająco i mogą być stosowane funkcjonalnie. Praktycznie każda porządna książka dotycząca medycyny holistycznej czy medycyny naturalnej, wcześniej czy później zaproponuje czytelnikowi dodatkową suplementację, w zależności od jego stylu życia, wieku oraz płci.
Będąc na diecie keto, zwłaszcza w początkowej fazie, by uniknąć złego samopoczucia powinniśmy zawczasu zbadać i w zależności od potrzeb suplementować takie pierwiastki i minerały jak: sód, potas, magnez. Są one niezbędne do prawidłowej pracy organizmy i narządów.
Dodatkowo, zastosowanie kwasów omega 3 na diecie ketogenicznej służy nie tylko zapewnieniu odpowiednio wysokiej podaży tych kwasów tłuszczowych, ale także zrównoważeniu kwasów omega 6, których nie brakuje w jadłospisie. Stosunek omega 3 do omega 6 powinien wynosić 1:2 ? 1:4, ale niekiedy jest wielokrotnie wyższy. Suplementowanie omega 3 umożliwi przywrócenie właściwych proporcji, a jednocześnie mało prawdopodobny jest nadmiar kwasów omega 3 ? dieta i odpowiednia suplementacja nie dostarczą ich w ilości, która mógłby być szkodliwy dla zdrowia.
Stosując dietę ketogenną nie można nie wspomnieć o witaminie B12 – jej głównym źródłem są wszelkie mięsa oraz ryby.
Niejako problemem jest z kolei przyswajalność witaminy B12, a zażywanie niektórych leków, np. antybiotyków czy antykoncepcji hormonalnej, może prowadzić do zaburzeń wchłaniania, a w konsekwencji do niedoborów witaminy B12.