logo

Keto of the Year. Dieta ketogeniczna w zasięgu Twojej ręki!

Dieta ketogeniczna staje się coraz popularniejszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Nie bez przyczyny uważana jest za najbardziej efektywny i spektakularny system żywienia wśród specjalistów dietetyków. Jest szczególnie polecana ludziom uprawiającym sporty (zwłaszcza siłowe i kontaktowe) a także osobom, które chcą po prostu odżywiać się zbilansowany, zdrowy sposób, zachowując przy tym wyśmienite samopoczucie i doskonałą sylwetkę.
Z punktu widzenia fizjologii, dieta ketogeniczna polega na wprowadzeniu organizmu w stan ketozy – prościej rzecz ujmując: przyjmujemy zwiększoną ilość tłuszczy, przy maksymalnym obniżeniu węglowodanów (cukrów). Ketoza natomiast to normalny stan metaboliczny, w którym dochodzi do zwiększonej produkcji ciał ketonowych w wątrobie, przy jednoczesnym stabilnym i niskim poziomie glukozy we krwi. Ponieważ nie jemy węglowodanów, organizm zaczyna efektywnie spalać tłuszcze – Ciała ketonowe powstałe na skutek niepełnego utleniania kwasów tłuszczowych zastępują glukozę w szlakach metabolicznych. Efektem jest znaczne polepszenie samopoczucia, uczucie ?lekkości?, pozytywny ?power? do działania no i oczywiście utrata zbędnych kilogramów na wadze.

Dieta keto to redukcyjna dieta niskowęglowodanowa. Aby ją stosować nie wystarczy poczytać o niej w Internecie. W dobie nieograniczonego dostępu do informacji, bardzo łatwo trafimy na wartościowe i pomocne artykuły, jednak z tego samego względu, nie posiadając odpowiedniej wiedzy i doświadczenia ?natniemy? się także na totalne bzdury i mało wartościowe treści, które będą wprowadzać w błąd.
Bezpieczne stosowanie diety ketogenicznej wymaga nie tylko odpowiedniego liczenia i ?widzenia? kalorii we wszystkich spożywanych posiłkach, ale także umiejętności planowania, przygotowywania i komponowania jadłospisu w zgodzie z założeniami diety.
Idealnym rozwiązaniem wydają się zatem wizyty u dietetyka. W długofalowym rozrachunku jednak pociągają one są sobą ogromne nakłady finansowe. Oczywiście, będziemy potrzebować regularnych spotkań, a koszt wizyty będzie rosnąć wraz z renomą oraz doświadczeniem specjalisty – jak wiadomo chcemy dla siebie jak najlepiej i będziemy chcieli wybrać tego najlepszego. Dietetyk to także spore zobowiązanie czasowe – badania (będziemy musieli wykonać komplet szczegółowych, zleconych badań krwi), rozpisanie i przygotowanie odpowiedniego jadłospisu, a potem wytłumaczenie wszystkich niuansów trwa i wymaga od nas samych także zrozumienia idei diety keto.

Jak więc bezpiecznie zacząć stosować dietę ketogeniczną? Jak uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych w tak zwanej fazie keto-adaptacji? Jak nie dać się nabrać i czerpać wiedzę z rzetelnego, zaufanego źródła? Jak – w końcu – zrzucić zbędne kilogramy, cieszyć się życiem z nową pozytywną energią i zdrowo się odżywiać?

Odpowiedź jest jedna: Keto of the Year. Ta rewolucyjna aplikacja pozwala szybko i łatwo uzyskać całościową rozpiskę diety keto, ułożoną przez dietetyków, na podstawie zebranych danych w przejrzystej ankiecie.
Cały system ma postać przyjemnego dla oka formularza składającego się kilku części w których zaznaczamy odpowiedzi, mogąc powrócić do poprzedniej części w razie konieczności zmiany jakiegokolwiek wskazania.
W pierwszym etapie wybieramy płeć, następnie określamy swoją aktywność fizyczną. Warto realnie i zgodnie z prawdą określić częstotliwość wykonywanych aktywności, by nie tuszować finalnych wyników, ergo, samej diety. Kolejno wybieramy nietolerowane produkty mięsne, warzywne i nabiałowe, by dojść do zagadnień związanych z wykonywaną pracą oraz złymi nawykami. Także tutaj skupmy się na stanie faktycznym, a nie tym który chcielibyśmy uzyskać. Na koniec należy wpisać swój wiek, wzrost, obecną wagę oraz wagę docelową, do której chcemy dążyć i którą chcemy, naturalnie, uzyskać dzięki diecie ketogenicznej.

W tych kilku krokach otrzymujemy całkowicie za darmo diagnozę w postaci takich parametrów jak: BMI, BMR, preferowaną ilość kalorii na dzień, zalecaną ilość wypijanej wody, osiągalną wagę oraz główne źródło tłuszczów. Takie dane mogą być punktem wyjściowym do rozpoczęcia naszej indywidualnej diety keto. Daje to też pewien pogląd na ogólny stan naszego zdrowia – całkiem możliwe, że podane wyniki zmobilizują nas do działania – zainteresujemy się bilansowaniem posiłków, zaczniemy uprawiać sport czy po prostu – pójdziemy się przebadać. Każde z tych działań będzie uznane za sukces!

Ponieważ najwyższa jakość idzie w parze z ceną, w wersji rozszerzonej, płatnej otrzymujemy dodatkowo:
– starannie przygotowany zestaw dań, składników odżywczych i wartości kaloryczne każdego posiłku, które wyliczane są przez specjalnie przygotowane systemy obliczeniowe.
Nie tu więc mowy o jakichkolwiek, najmniejszych pomyłkach przy przypadkowości.
– Indywidualnie skomponowaną gotową dietę z gwarancją najwyższej jakości. Tak profesjonalnie przygotowany plan posiłków uwzględniający wszystkie dane: wiek, wzrost, wagę, oczekiwania wagowe, zalecaną ilość wypijanej wody, zapotrzebowanie kaloryczne i kompleksowy plan utraty zbędnych kilogramów. Dodatkiem jest także rubryka cennych wskazówek i porad.
Absolutnym hitem są tu także wysokiej rozdzielczości filmy video, dobrej jakości fotografie i spis potrzebnych produktów – wszystko przeliczone na mierzalne wartości – łyżki, gramy etc. Zapisany jest także czas potrzebny na przygotowanie danych posiłków, tak więc jesteśmy w stanie także lepiej planować i organizować swój czas.
Przygotowany plan zakłada dziewięć tygodni, po cztery posiłki dziennie – śniadanie, brunch, lunch i kolację. Dlaczego nie pięć? Głównie dlatego, że dania w diecie ketogenicznej z założenia są o wiele bardziej wartościowe i syte – to znaczy, że spożywając dziennie ?tylko? cztery posiłki nie będziemy odczuwać głodu a podjadanie między porami jedzenia odejdzie w niepamięć.
W podsumowaniu znajdziemy także zestaw zaleceń a także odpowiedzi na typowe pytania, na które często szukamy odpowiedzi w Internecie, jak choćby: niezbędne składniki posiłków, wielkość porcji, znaczenie aktywności fizycznej, przerwy między posiłkami, zmiana kolejności proponowanych dań czy kwestia alkoholu.
– Co ważne: bezterminowy dostęp dostęp do profilu, dzięki któremu w każdej sytuacji i o każdej porze możemy sprawdzić i przypomnieć sobie np. o tym jakie składniki i w jakiej ilości danego dnia powinniśmy zakupić.
Podsumowując, otrzymujemy profesjonalne, kompleksowe narzędzie, obsługiwane przez każdy smartfon, komputer czy tablet – dzięki temu naszą dietę zawsze mamy w zasięgu ręki.
Wszystko to oczywiście bezterminowo, bezpiecznie z gwarancją sukcesu.

Dieta ketogeniczna to nie tylko i wyłącznie przyjmowanie określonej ilości przygotowanych posiłków. Stan ketozy i jego utrzymanie jest dla nas oczywiście kluczowy – jednak nie należy myśleć o nim tylko i wyłącznie, upatrując głównego celu – głównym naszym celem jest przecież zrzucenie zbędnych kilogramów.
Gdy marzymy o wymarzonej sylwetce musimy upewnić się że wszystkie mikroskładniki odżywcze, które na co dzień dostarczamy do naszego organizmu są na właściwym poziomie, czy nie ma niedoborów. I to nie tylko w stanie obecnym ? także w dalekosiężnym kontekście dni, tygodni, które chcemy poświęcić na dietę.
Naturalnie, zgłębiając wiedzę na keto-temat, prędzej czy później dojdziemy do zagadnienia suplementacji. Jak wiadomo, nasz organizm do efektywnego funkcjonowania nie może obejść się bez szeregu witamin i minerałów. W idealnym świecie wszystkie te składniki trafiają naturalną drogą z pokarmem. Jak doskonale wiemy, nie zawsze tak się dzieje, z różnych względów.
Dostępne na rynku produkty spożywcze są coraz gorszej jakości i mają coraz mniejszą gęstość składników odżywczych, co oznacza, że jeśli chcemy dostarczyć swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych mikroelementów, powinniśmy wzbogacić swoją codzienną dietę o dobrej jakości suplementy diety.
Będąc na diecie ketogenicznej, zwłaszcza w początkowej fazie keto-adaptacji, chcąc uniknąć złego samopoczucia powinniśmy zawczasu zbadać i w zależności od potrzeb suplementować takie pierwiastki i minerały jak: sód, potas, magnez. Są one niezbędne do prawidłowej pracy organizmy i narządów.
Suplementowanie omega 3 umożliwia przywrócenie właściwych proporcji, a jednocześnie mało prawdopodobny jest nadmiar kwasów omega 3 ? dieta i odpowiednia suplementacja nie dostarczą ich w ilości, która mógłby być szkodliwy dla zdrowia. Stosując dietę ketogeniczną nie można nie wspomnieć o witaminie B12, która także jest bardzo ważna. Niejako problemem jest z kolei przyswajalność witaminy B12, a zażywanie niektórych leków, np. antybiotyków czy antykoncepcji hormonalnej, może prowadzić do zaburzeń wchłaniania, a w konsekwencji do niedoborów witaminy B12.
Tyle w teorii, jak jest w praktyce?

Oczywiście, należy podkreślić, że przebywając na diecie ketogenicznej suplementacja nie jest wymagana – jej brak nie wpłynie negatywnie na nasze zdrowie czy skuteczność diety. Jednak przyjmowanie wysokiej jakości suplementu znacząco przyspieszy proces odchudzania i dążenia do doskonałej formy oraz zrzucania zbędnych kilogramów. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Keto of the Year stworzył swój własny rekomendowany suplement diety ketogenicznej – BHB (beta hydroksymaślan), czyli beta-hydroksymaślan jest unikalnym związkiem organicznym, naturalnie wytwarzanym przez nasz organizm, który znacząco przyspiesza przejście w stan ketozy.

Spośród wielu innych suplementów, dlaczego to właśnie Keto BHB jest najlepszy?
Po pierwsze, efektywnie przyspiesza metabolizm – podczas przechodzenia w stan ketozy organizm musi zmienić rodzaj ?paliwa? jakie będzie wykorzystywał do produkcji energii – z węglowodanów na tłuszcze. Zminimalizowany jest więc czas potrzebny na optymalizację stanu ketozy. Tłuszcze i kalorie spalane są o wiele szybciej i efektywniej. Dzięki temu także, minimalizowane jest prawdopodobieństwo wystąpienia tzw. grypy niskowęglowodanowej, która jest jednym z naturalnych skutków ubocznych podczas rozpoczynania diety keto.
Po drugie, reguluje apetyt. Zaznaczyć należy, że przebywając na diecie ketogenicznej raz na zawsze żegnamy się ze znanym do tej pory uczuciem głodu – nie mamy już napadów głodu, a spożywane posiłki, ze względu na swoją starannie dobraną kaloryczność i sytość, w zupełności wystarczają nam do prawidłowego funkcjonowania w doskonałej kondycji.
Po trzecie, stymuluje sprawność umysłową i powoduje przypływ sił witalnych. Łatwiej nam się skupić i pozostać w koncentracji dłuższy czas. Dodatkowo, ożywia nastrój zapewniając doskonałe samopoczucie i pozytywnego ?powera? do działania, dzięki zwiększeniu poziomu hormonów dobrego samopoczucia, endorfin. Wpływa także na jakże ważny aspekt naszego życia – sen. Dzięki niemu lepiej śpimy, zapominamy o bezsenności i stresie – suplement redukuje poziom kortyzolu, optymalizując zdrowie.
Po czwarte: postać kapsułki jest najwygodniejszą formą przyjmowania suplementu – nie musimy przygotowywać żadnych mieszanek, czy dodawać jakichkolwiek składników, które minimalizować będą nie zawsze przyjemny smak. Po prostu popijamy tabletkę letnią wodą co rano i cieszymy się dobrą energią cały dzień.
Po piąte, poprawia sprawność fizyczną, zwiększa wytrzymałość, pomaga utrzymać doskonałą kondycję, co jest znaczące dla osób uprawiających sporty – w składzie nie ma żadnych substancji uznawanych za doping.
Po szóste, Keto przygotowane zostało według specjalnej formuły, co czyni suplement idealnym na każdego – niezależnie od płci, trybu życia czy uprawianego sportu.
Zatem uzupełnienie diety ketogenicznej suplementem Keto BHB będzie zdecydowanie najlepszym sposobem na rozpoczęcie przebywania w ketozie.