logo

Dieta keto w cateringach dietetycznych

Rynek dietetycznych cateringów ostatnimi laty rozrasta się na grzyby po deszczu. Jako, że jest coraz więcej świadomych osób, które chcą nie tylko dbać o sylwetkę, ale i zdrowo się odżywiać, jako odpowiedź rynku rośnie także ilość firm, które są w stanie dostarczać nam pod same drzwi domu pełną gamę posiłków na cały dzień, codziennie, od poniedziałku do niedzieli.
Można pokusić się o tezę, że jest to idealne rozwiązanie dla młodych, wiecznie zabieganych i pracujących ludzi, którzy nie mają czasu na własnoręczne gotowanie. Oczywiście, część krzyknie chórem: ?tak!?, jednak aby cieszyć się zdrowiem i idealną sylwetką nie należy tylko wybrać pierwszego lepszego (czyt. tańszego) cateringu, oczekując rezultatów po pierwszym tygodniu?

Przede wszystkim wybierzmy dobry catering. Jak? Istnieje kilka głównych zasad:
Przede wszystkim, najważniejsze! Dobry catering dietetyczny współpracuje albo zatrudnia na etat własnego dietetyka. Jest to absolutnie konieczny warunek, by móc w ogóle pochylić się nad ofertą danej firmy cateringowej. Dieta ketogeniczna jest restrykcyjna, zaliczana do ?szczególnych? diet i jej menu nie może być przypadkowe, toteż nie bójmy się zapytać o możliwość konsultacji wybranej diety z firmowym dietetykiem i przy okazji sprawdźmy opinie innych osób – da to nam szersze pojęcie o wybranej firmie. Wizytówką wysokiej jakości marki będzie osobny e-mail lub telefon do specjalisty lub samoistne skontaktowanie się dietetyka z nami, gdy nawiążemy kontakt z firmą.

Po drugie: podział diet. Podział diet względem kaloryczności. Oczywiście istnieją specjalne kalkulatory, które wyliczają nam ile kalorii powinniśmy przyjmować, biorąc pod uwagę nasz tryb życia, uprawiane sporty, obciążenia, choroby czy nawet średnią ilość godzin snu. Nie powinniśmy jednak traktować tego jako jedynego wyznacznika naszej diety – jeśli w danym cateringu mamy w ofercie tylko i wyłącznie podział ze względu na kaloryczność posiłków i brak możliwości skonsultowania tego, powinniśmy czym prędzej zrezygnować, ponieważ możemy stracić nie tylko pieniądze ale i zdrowie.

Po trzecie: jakość produktów. Wiadomo, że nie ma siły by 100% przygotowywanych posiłków było świeże. Kucharze muszą korzystać chociaż w jakimś stopniu z gotowych produktów, by czas na przygotowanie i dostawę pożywienia wystarczył. Dlatego też ważne jest skorelowanie w takiej firmie dostaw – jeśli posiłki na dany dzień przywożone są za szybko może się okazać że nasza kolacja będzie już niezdatna do spożycia. Ważna jest także jakość pojemników, w których będziemy otrzymywać nasze menu. Powinny być zafoliowane, bez możliwości mieszania się i szczelnie zamknięte.
Obecnie w większości firm cateringowych istnieje możliwość wykupienia kilku dni bądź tygodnia testowej, wybranej diety w korzystnej cenie – pozwoli nam to sprawdzić nie tylko czas i terminowość dostaw, ale także jakość wykorzystanych produktów i opakowań.

Po czwarte, co w zasadzie jest kluczowe w przypadku diety ketogenicznej – doskonałej jakości mięso. Oczywiście nie jest tak, że przy wyborze keto diety będziemy dostawać tylko przysłowiowego schabowego, jednak warto zawczasu zainteresować się z jakich źródeł mięsa korzysta dany catering, by mieć pewność że nasza dieta będzie nie tylko skuteczna ale i bezpieczna dla naszego zdrowia.

Podsumowując, nie kupujmy kota w worku – zainteresujmy się dostawcom naszego pożywienia. Może się okazać że zostaniemy miło zaskoczeni, np nietypowymi potrawami lub połączeniami smaków, na które nigdy byśmy nie wpadli, a które wejdą na stałe do naszego jadłospisu.